ParaMythology

Pełna wersja: Dan Tien
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
DAN TIEN (albo Dan Tian)
Są to główne ośrodki energetyczne ciała. Niektórzy twierdzą że są to 3 główne i najważniejsze czakry, które powstały jako pierwsze. Jednak w tym artykule nie będziemy badać historii ich powstania a skupimy się na praktyce.


[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSFKIR5tgkZEHaG1DuPL1g...QkIlKqPEfw]


Dolne Dan Tien
Znajduje się w dolnej części brzucha i prawie pokrywa się z czakrą sakralną jednak jest on między czakrą a kręgosłupem. Jest to główny ośrodek kumulacji sił życiowych, a użycie skumulowanych w nim sił służy głównie do prostej magii- coś w stylu pchnięcia i podpalenia. Czyli nieskomplikowana magia oparta na wykorzystaniu siły.
Kolor czerwony ( intensywny ale dość jasny).

Środkowe Dan Tien
Tutaj natrafisz w internecie na kłócące ze sobą informacje. Niektórzy sądzą że jest to czakra splotu słonecznego, inni że to czakra serca. Obaj mają po części rację- ten ośrodek przepołowił się na pół tworząc te dwie czakry. Jednak większość tego środka została tuż za czakrą splotu, trochę ponad nim. Z tego ośrodka korzystano głównie w znacznie bardzie skomplikowanej magii niż w wcześniejszym.
Kolor złoty o lekko zielonym zabarwieniu.

Górne Dan Tien
Nazywany inaczej czakrą trzeciego oka. Trzecie oko jest jednak tylko jego wysuniętą "wypustką" a sam ośrodek mieści się tam gdzie gadzi mózg czyli w samym centrum czaszki. Odpowiada za przeniknięcie umysłem materii wszechświata.
Kolor biały z błękitnym zabarwieniem.


Ciekawostka
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSY0r3W5-zCE3tIOAmzhSe...8eVCRtjNAe]
Niektóre pisma mówią iż anioły posiadają tylko te trzy czakry. Dopiero po Upadku wykształciły sobie resztę czakr i systemu energetycznego.

Praca z Dan Tien
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRyvCBuOWqJvqjr6cPNa75...jpsl-JW4PC]
Celem tego ćwiczenia nie jest tworzenie PSIballi tylko umiejętność skoncentrowania energii. Bardzo ci się ona przyda gdyż ten ośrodek przechowuje twoją energię witalną a nierozsądne zużycie tej energii spowoduje zmęczenie i inne efekty uboczne.

* Skoncentruj się na dolnym Tien.
* Zaczerpnij energię i dokładnie wyobraź sobie jak wędruje ona ku dłoni.
* Im mocniej ją skupisz tym lepiej.
* Następnie oddaj energię z powrotem do ośrodka.

***

Tworzenie Kręgu to kolejne z ćwiczeń jakie trenowali przyszli mistrzowie sztuk walki qigong.

* Skup się na dolnym ośrodku.
* Wzmocnij jego działanie i rozszerz wokół siebie tworząc krąg.
* Równomiernie kontroluj powstawanie kręgu i jak tylko poczujesz że tracisz kontrolę przerywaj ćwiczenie.

***

Ostrzeżenie
Nie polecam ćwiczyć wyższych ośrodków energii bez opieki nauczyciela. Jest to równie groźne co budzenie Kundalini.
Było by dobrze gdybyś nie wspomniał o aniołach, za przeproszeniem ''rzygam'' nimi. -.-'



Przypominam, że to forum publiczne a anioły to tematyka odpowiadająca jak najbardziej temu forum. Jeśli Ci to nie odpowiada nie musisz czytać, ale powstrzymaj się od takich komentarzy // evell
A ja uważam, że artykuł jest wspaniały Uśmiech Może trochę mało porad praktycznych co do poszczególnych ośrodków, ale i tak podziwiam wiedzę, jaką posiadasz. A co do aniołów to chyba wspominałeś wcześniej w jakimś temacie, albo to ja gdzie gdzieś czytałam, że na początku miały tylko trzy czakry (skleroza xD)...

P.S. WeRR... To, że "rzygasz" aniołami nie znaczy, że specjalnie dla Ciebie nie będziemy o nich wspominać, kochana Uśmiech
Postarałeś się mój nauczycielu. Happy
Ciekawie się czytało ten artykuł i chętnie się dowiem więcej.
Może kiedyś w końcu spróbuję budzić w sobie Kundalini ćwicząc najpierw te wszystkie rzeczy
o, których piszesz w swoich artykułach.
Pozdro Mruga2
Nie do końca rozumiem ciekawostkę. Upadłe anioły mają taki sam układ energetyczny jak ludzie?
Anioły, te nieupadłe, miały na początku tylko trzy główne czakry. Więcej nie było im potrzebne, działali na nieco innych zasadach niż ludzie. Przypuszczalnie były to właśnie Dan Tien.
Dopiero kiedy upadły musiały się przystosować do życia jako ludzie. Nie tyle z istot duchowych zostali zmuszeni do posiadania fizycznego ciała. Także ich układ energetyczny się zmienił - stąd też Upadłe Anioły mają takie same czakry jak typowy człowiek.

Nie wiem czy dobrze wyjaśniłam, ale mniej więcej o to chodzi Uśmiech
Pozdrawiam :3