ParaMythology

Pełna wersja: Czemu nie ma dowodów na Magię i inne odpowiedzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Jesteście pewnie ciekawi dlaczego nikt nie pokazuje swoich zdolności magicznych nawet jeśli je ma. Albo czemu tak trudno je uzyskać.
Otóż Mistrz uczy swego Ucznia do wykorzystywania wszystkich swych sił wyłącznie do służenia światu. Gdy tylko u ucznia pojawiają się oznaki psychicznych zdolności udziela mu się wyczerpujących informacji o ograniczeniach które trzeba przestrzegać. W wielkim skrócie- nie należy ich używać do:

– zaspokojenia samej tylko ciekawości;
– celów egoistycznych;
– produkowania niezwykłych zjawisk.


Zasady te obowiązują we wszystkich wymiarach. Istnieje też zakaz dawania niezbitych dowodów posiadania paranormalnych zdolności. Oto dlatego tak trudno usłyszeć o mistrzach i osobach Obdarzonych Mocą. Jeśli jednak zostaną złamane te reguły mag traci zdolności i cofa się w Ewolucji. Nie dotyczy to pewnych przypadków samouctwa albo naturalnego talentu. Problem polega na tym że mag postępujący egoistycznie staje się Czarnym (Ciemnym) magiem. Lecz nawet oni wolą zachować w tajemnicy istnienie Magii by móc do woli z niej korzystać bez przeszkód w postaci amuletów którzy ludzie na pewno by zakupili gdyby każdy wiedział.


Ten temat jest dla was. Pytajcie a znajdziecie jak to mówią.
Dlatego piszcie jeśli macie pytania- zachęcam.
Aby ten temat nie był rozwalony, bardzo proszę by wszystkie pytania w miarę swoich możliwości zadawać w jednym poście. Przy okazji będzie można udzielić wyczerpującej odpowiedzi i podać wszystkie informacje.
(18.07.2012, 08:58)Enoch napisał(a): [ -> ]Jesteście pewnie ciekawi dlaczego nikt nie pokazuje swoich zdolności magicznych nawet jeśli je ma.
Nie. Ani trochę. Rozumiesz magię jako ciskanie kulami ognistymi i tylko jako to? Cholibka, coś mi tu nie gra... Większość działań magicznych to ingerowanie w otaczającą nas rzeczywistość z poziomu myśli, nie fizyczności.

Enoch napisał(a):– celów egoistycznych;
Nie wydaje mi się, żeby moje działania mające na celu podniesienie mojej jakości życia nie były egoistyczne, jednak tym samym jakoś zabronione... Nie widzę czemu mam odmawiać sobie przyjemności i polepszenia, a mam niby robić coś w służbie ludzi których nawet nie znam.
Enoch napisał(a):Zasady te obowiązują we wszystkich wymiarach. Istnieje też zakaz dawania niezbitych dowodów posiadania paranormalnych zdolności. Oto dlatego tak trudno usłyszeć o mistrzach i osobach Obdarzonych Mocą.
A możesz powiedzieć skąd masz takie informacje? Bo jakoś na prawdę na tym w innym świecie jesteś jedyną osobą która mówi rzeczy 180' różne od tego jak jest.
Enoch napisał(a):Jeśli jednak zostaną złamane te reguły mag traci zdolności i cofa się w Ewolucji.
To się o mnie świat nie upomniał. Wręcz przeciwnie...

Enoch napisał(a):Problem polega na tym że mag postępujący egoistycznie staje się Czarnym (Ciemnym) magiem.
Podział na magię ciemną/jasną czyli czarną/białą jest najbardziej niedorzecznym podziałem jaki mógł pojawić się w świecie magicznym. Po więcej informacji odeślę Cię nawet do własnego arta.


Czemu ten tekst mi usilnie przypomina jakiś kodeks "zakonu magów" umiejscowionego w jakiejś książce fantastycznej gdzie magowie sę przedstawieni jako tajna organizacja superbohaterów, gdzie jednak każdy przejaw pomyślenia o sobie nie o kimś innym traktowany jest jak zbrodnia bo ciemność wdziera się w serce i powstaje wtedy zuuuuy, mroczny i w ogóle nie-taki-jaki-być-powinien zły mag Alakazam i on mieszka w jakiejś straszliwej budowli gdzieś za górami. No tak mi to wygląda bo na pewno nie na cokolwiek powiązanego ze światem w którym żyjemy my.
No tak to odbieram bo chcąc nie chcąc laikiem nie jestem a odbicia w rzeczywistości Twoich słów jak nie było tak nie ma.
(18.07.2012, 08:58)Enoch napisał(a): [ -> ]Jesteście pewnie ciekawi dlaczego nikt nie pokazuje swoich zdolności magicznych nawet jeśli je ma. Albo czemu tak trudno je uzyskać.
Nie okazują ich, ponieważ zostali, by uznali za dziwaków. A trudne je uzyskać, ponieważ dawno zostały zatracone i zapomniane. W szkole kształcimy półkule, która jest odpowiedzialna za logiczne myślenia itd. a Nie kreatywność, intuicje itd.


(18.07.2012, 08:58)Enoch napisał(a): [ -> ]. Gdy tylko u ucznia pojawiają się oznaki psychicznych zdolności udziela mu się wyczerpujących informacji o ograniczeniach które trzeba przestrzegać. W wielkim skrócie- nie należy ich używać do:

– zaspokojenia samej tylko ciekawości;
– celów egoistycznych;
– produkowania niezwykłych zjawisk.
.

Nie prawda. Po pierwsze wszystkie takie typu informacje podawane by były na okresie próbnym gdy jaszcze łatwo się wycofać. ALE nie są podawane, bo tych zasad nie ma.
Nie chcę już rozwijać komentarza a propos trzech zasad, bo Gron to świetnie zrobiła. Ale Co do celów egoistycznych. Zaspokajanie swoich pragnień potrzeb a nie świata nie są chyba zakazane. Wkońcu to my mamy rozwinąć siebie a nie świat.

(18.07.2012, 08:58)Enoch napisał(a): [ -> ]Jeśli jednak zostaną złamane te reguły mag traci zdolności i cofa się w Ewolucji. Nie dotyczy to pewnych przypadków samouctwa albo naturalnego talentu.

Ten temat jest dla was. Pytajcie a znajdziecie jak to mówią.
Dlatego piszcie jeśli macie pytania- zachęcam.


Nie możliwe. Czysty absurd. Nikt nie cofnie się w ewolucji bo złamał zasadę, która nie istnieje. no chyba, że chodzi Ci o bajeczkę Uśmiech
Co do samouctwa? napisałeś tak, bo sam złamałeś swoje zasady a nie miałeś mistrza?
nie ma naturalnego talentu- każdy ma to samo.
Więc niestety muszę stanąć w Obronie Enocha T_T Owe zasady istnieją I to co wy nazywacie magią to trochę za mało by magią było Happy Egoizm o który pisał Enoch nie polega na tym że polepszasz życie afirmacjami . Albo już nieważne Happy
Uargumentujesz czymś swoją postawę i słowa czy jednak nie?
Jeśli mówisz, że coś jest inne wypada podać argumenty i przedstawić to klarownie.
Wydaje mi się, że nie wiesz co wg mnie jest magią bowiem nigdy w jednym miejscu nie napisałam definicji ze swojego imienia, przynajmniej w całości. Tu raczej w drugą stronę to działa skoro wszystko co jest napisane i "ustalone" podchodzi pod magię rozumianą WYŁĄCZNIE jako widowiskowe pokazy, fizycznie i bezpośrednio ingerujące w materię.
Jeśli takie zasady by istniały, to by ludzie je przestrzegali, lub za ich złamanie byłyby kary, pewne konsekwencje. Lecz takich rzeczy nie ma - co mówi samo przez się.
A co do innego pojęcia egoizmu - nie wiem co masz na myśli bo egoizm to postawa w której swoje dobro i potrzeby stawia się ponad innymi, i jak egoizm etyczny dopuszcza uczynienie z naszego interesu rzeczy krzywdzącej lub neutralnej dla innych tak na przykład racjonalny egoizm przedstawia, że takie działania niekoniecznie muszą być etycznie poprawne. Jednak o który egoizm by nie chodziło ani Tobie ani Enochowi wygląda to tak samo - stawianie swoich potrzeb, pragnień i siebie samego ponad wszystko inne i innych.
I powtórzę, jeśli chodzi o magię to wszystko właściwie jest egoistyczne ponieważ my musimy tego chcieć całą osobą. A po drugie nie widzę sensu ani powodu dla którego miałaby maga spotykać jakakolwiek kara za to, że dąży do realizacji swoich celów i pragnień nie patrząc czy ktoś inny będzie z tego powodu zadowolony (mówię tu o ocenie samej egoistycznej postawy a nie etyki na zasadzie obserwatora dostrzegającego wymierzanie krzywdy innym).
ta jak się złamie zasadę to się cofamy w "Ewolucji" to jakbym łamiąc prawo czy postępując niemoralnie robił się mniej ludzki. W sumie troche tak ale tylko psychicznie. Jak już raz sie zdobędzie jakąś umiejętność to się jej nie traci.
Zapewne Enochowi chodziło o to, iżby po rzekomym ujawnieniu przez maga swoich zdolności miał on je utracić i cofnąć się w "ewolucji" ale zapewne w magicznym tego słowa znaczeniu.
Co mnie tylko utwierdza w przekonaniu, że mamy tu do czynienia z fantastycznym podejściem do tematu.
aha czyli za kare ktoś mu odbiera moc no to nie można od razu?
Argumenty .... No dobrze Zielony koziołku ,Więc Przypuśćmy że masz nieograniczoną "moc" ,możesz wszystko a zarazem nic . Bo tak naprawdę wszystko co zmienisz ,wpłynie na pozostałe.A co najśmieszniejsze głownie na ciebie Happy
Co do Egoizmu tu może być problem ponieważ mały egoizmy nie jest zły w końcu dążymy do Doskonałości lecz zabawy Magią typu Ja chce więcej ale oni będą mieli mniej nie wchodzą w grę Happy
Stron: 1 2