ParaMythology

Pełna wersja: Elfy. Mity a Prawda.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Opiszę tu kilka mitów związanych z elfami i od razu je zniszczę (lub potwierdzę) Uśmiech.

Elfy są nieśmiertelne.
- To nie jest prawdą. Elfy nie są nieśmiertelne, lecz długowieczne. Zawdzięczają to drzewom z którymi wymieniają się energią, która sprawia, że starzeją się bardzo woooolno. Elfka, którą znam ma 69 lat a wiek kostny 19 :3

Elfy są szybkie i zwinne.
Tak to prawda. Elf może biegać ok. 80 km/h. Zawdzięczają to innej budowie ciała czyli: są bardziej aerodynamiczne, strasznie chude, posiadają więcej mięśni i ścięgien i inną budowa mięśni.

Elfy jedzą tylko rośliny.
To nie do końca prawda, elf zje WSZYSTKO co nie połamie mu zębów. Podobno jeden elf zjadł oponę bo myślał, że to odmiana pączka. A moja przyjaciółka Illis (elfka leśna) Połknęła szampon i stwierdziła, że lepiej smakuje niż pachnie. Mruga2

Elfy są zjawiskowo pięknie.
Powiem krótko. To prawda elfy grzeszą urodą.

Elfy leśne, mroczne, księżycowe, morskie, złote etc.
Osobiście nie wiem czy do końca jest to prawdą znam tylko elfy leśne i mroczne.

Elfy jako opancerzone istoty, lub takie ze skrzydełkami.
Nie, nie i jeszcze raz nie. Po pierwsze elfy ubierają się lekko i skąpo (tak by zakryć miejsca intymne) by być jak najbliżej natury. Nie znoszą ciężkich ubrań ograniczających ruchów etc. Tym bardziej nie mają skrzydeł. Dlaczego ?. BO NIE ELF TO NIE WRÓŻKA I NIE MA SKRZYDEŁ.

Elfy są wysokie i zwinne.
Niestety nie. Elfy nie są wysokie (nawet zazdroszczą mi wzrostu ^^). Ale tak zwinne są i skoczne przy okazji.

Festiwale co tydzień

Nie wiem czy to do końca prawda. Elfka mi wspominała, że co roku zbierają się wszystkie elfy śpiewając i grając drzewom. Nie co tydzień.

Elfy mogą czuć do niektórych z ras a także między sobą wrogość.
To nie prawda. Przed nową erą rzeczywiście elf dla elfa nie był kimś super bliskim (także nie wrogiem), ale po nowej erze elf dla elfa był Mellon czyli przyjacielem. Dotyczyło się to też między rasami.

Spiczaste uszy i długie włosy
Tak to prawda. Tylko, że u elfów włosy rosną bardzo szybko czyli jakieś 1,5 cm na miesiąc. Elfom włosy rosną tylko na głowie nie rękach nogach czy innych dziwnych miejscach Mruga2

Związki z naturą i lasem

Tak elfy są bardzo związane z naturą i lasem. Gdy drzewa umierają lub człowiek je wycina czują się jakby zabijano im rodzinę, płakać się chce.

Elfy potrafią rozmawiać ze zwierzętami.
Tak to prawda. Tylko, że ta mowa nie polega na jakimś osobliwym języku magicznym tylko na dźwiękach immunologicznych, które elfy opanowały bardzo dobrze. Podam przykład jeden takich dźwięków popiskiwanie przechodzące w niższe dźwięki zakończone burknięciem znaczy: nie chcę tego/przykro mi, nie chcę cię atakować.

JEŚLI KTOŚ ZNA JESZCZE JAKIEŚ MITY NIECH PISZE W KOMENTARZACH POSTARAM SIĘ JE OBALIĆ LUB TEŻ POTWIERDZIĆ.
Elfy świetnie rzucają wszelakimi przedmiotami.
Każdy elf ma doskonały wzrok.
Elfki tracą płodność w podobnym wieku co ludzkie kobiety.
Elfy nie posiadają kłów, na ich miejsca mają podobno siekacze.
Elfy mają mały rozmiar buta.
Część elfów, porzuciła rodziny i nie mówiąc nikomu wśród ludzi rozmnażały się, a ich potomkowie, ludzie, z domieszką elfiej krwi żyją do dziś.
To takie mity jakich ja jestem ciekaw : )
(14.08.2012, 12:12)ParaDomi napisał(a): [ -> ]Część elfów, porzuciła rodziny i nie mówiąc nikomu wśród ludzi rozmnażały się, a ich potomkowie, ludzie, z domieszką elfiej krwi żyją do dziś.

Jeśli to prawda, to jak je rozpoznać?