ParaMythology

Pełna wersja: [FILM]Domy w których zatrzymał się czas...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Serdecznie zapraszamy na nasz pierwszy film. Nasza grupa wybrała się do opuszczonych domów w województwie łódzkim, przeprowadziliśmy tam również eksperyment związany z EVP, polegający na zamianie profesjonalnych cyfrowych dyktafonów, na zwykłe dyktafony dostępne w naszym telefonie, finał eksperymentu pozytywnie nas zaskoczył Uśmiech Film najlepiej oglądać, mając nałożone słuchawki, nie przesadzajcie jednak z podkręcaniem głośności. Dodam, że jest to moja pierwsza produkcja. Pozdrawiamy i zapraszamy do komentowania!

Kapitalny filmek, ma niezły klimat, oglądalam i słuchałam w napięciu;]
ta anomalia, o jakiej piszesz na filmie ta "kulka" jakby świetlista...kiedys coś podobnego było na ścianie w moim pokoju przez ulamek chwili, nie udało mi się tego sfotografować niestety, ale wrażenie bylo niezłe, bo pierw myslałam, że mi się wydaje, żę coś"łazi" po ścianie...potem zniknęło tak nagle jak sie pojawiło.

Gratulacje- film robi wrażenie;]
Film świetny! Także przeprowadzone eksperymenty wyglądają na bardzo udane. Jestem ciekaw co za tajemnica się tam kryje. Także obraz bardzo dziwnie potraktowany Uśmiech
Niespodzianka WOW! Po prostu świetne, począwszy od wstępu i idealnego podkładu (Mozart Requiem, doskonały wybór, świetnie wprowadza i buduje odpowiedni nastrój i kocham ten utwór w dodatku). Same badania super, a w momencie kiedy pytałeś czy możesz dotknąć tego urządzenia(za drugim bodaj razem, wskazałeś na nie nawet) - był dźwięk - wy na filmie mieliście znaki zapytania a jak dla mnie to brzmiało "chyba kpisz", ale to może być moja wyobraźnia. Nic innego jak słowo MEGA! mi się nie nasuwa. Brakuje mi tylko na początku dźwięku tego co kolega mówił (nie wiem co mówił za bardzo), ale jestem pod ogromnym wrażeniem. Końcówka też niezła, zwłaszcza z tym obrazem - doskonały przykład ducha, który chce odstraszyć potencjalnych intruzów(tak sądzę). Ogólnie miałam ciary zwłaszcza przy tym obrazie.

Zauważyliście, że wszędzie tam jest pełno świętych obrazków i krzyży? To jest naprawdę przerażające.

Czekam na więcej ^^
Dziękujemy! Uśmiech Następny film kręcimy w Krakowie, zwiedzimy tam parę ciekawych miejsc, które spisał Przemek, lider oddziału południowego. W filmie zabrakło informacji, że po wyjściu z tego drugiego domu padło nam prawie wszystko, tylko aparat został, miał połowę baterii, ale w nim wywalał błąd karty co chwile. Doświetlenia, nowo naładowana kamera, nawet komórki nam popadały Uśmiech Nie mieliśmy jak tego uwiecznić więc ominąłem to w filmie.
@Ajka
Znajomy, który wynajmował mieszkanie w łodzi(zmarła w nim właścicielka) twierdzi, że identyczne zjawisko pojawiało się często właśnie w tym mieszkaniu, nie na zdjęciach, ale normalnie gołym okiem widział tak jak Ty. Ja osobiście dorzucam tą anomalie do orbów, rzadszego typu. Mruga2
@Evell, Marcelo
Co do tych wszystkich obrazów i krzyży, z tego co wiemy to mieszkali tam bardzo religijni ludzie, niestety nie wiem czemu akurat w taki sposób niektóre rzeczy zostały potraktowane. Evell co do evp, stwierdziliśmy, że te słowa, których nie jesteśmy pewni, będziemy dodawać przed jak i po tym słowie znaki zapytania, żeby znów nie posądził nas ktoś o jakiś fanatyków czy pareidolie Mruga2

Dziękujemy za poświecenie 17 minut swojego życia! Happy
Na życzenie evell, bo pisała, że "płakałeś" za mną
Bomba, tylko szkoda, żeście zaczęli bez przygotowania ten drugi dom, tam nie powinno się wchodzić bez ..... .
uwaga dla was na przyszłość, nie każcie duchowi tego samego kilka razy, proście i dajcie też coś od siebie a nie bierzcie.
1. Przywitajcie i przedstawcie sie
2. dajcie informacje swojego celu
3. przywołanie na szybko mogę dać na PW
Bez czego? Zaproszenia? pierwszy i drugi punkt był zaliczony, na filmie jest po kawałku tego i tego, nie będę wrzucał całości bo film stałby się monotonny(padła już taka opinia, pewna osoba dotrwała do połowy filmu Uśmiech) Twoja uwaga na przyszłość jest zbyteczna, po pierwsze kwestie proszenia ich o to samo po kilka razy są tu naprawdę na miejscu, wiem, bo działa to prawie zawsze(znam też ryzyko). Druga sprawa, nie rozkazujemy im, może tak to wygląda Mruga2 trzecia sprawa, jeżeli duch będzie potrzebował pomocy(co za tym idzie, nagra się, poprosi o nią lub w jakiś sposób nakieruje nas na ten fakt) to wtedy dostanie od nas to czego chce. Najgorszym błędem było by, że tak brzydko napiszę, "płaszczenie się" przed nim, co może skutkować wysysaniem energii, dłuższym przyczepieniem się lub w najgorszym wypadku lekkim opętaniem.

Jedyne co na pewno mogę im dać to dyktafon/kamere/aparat aby mogli w jakiś sposób się ujawnić, lub też pobrać energie z tych urządzeń, no i oczywiście mogę ich wysłuchać jeśli tego potrzebują(nie będę wspominał o savoir-vivre)

Co do trzeciego punktu, jeśli masz czas to oczywiście możesz podesłać, aczkolwiek nie wiem czy to wykorzystamy, chyba, że będziemy mieli przy sobie doświadczonego medium/spirytystę.

Pozdrawiam!
Janek, nie bez zaproszenia (aczkolwiek ma sie pewność ), raczej mi chodziło o pewne reguły że tak nazwę to "gry". ale to jak chcesz na PW. Nie chodzi o płaszczenie, tylko jakby to ująć zrozumiale dla ciebie, masz prowadzić rozmowę jak podrywasz dziewczynę na ulicy i chcesz zdobyć jej numer, trochę głupie porównanie ale trafne idealnie Mruga2 To jest twoje zdanie, ale dla "nich" jest męczące wierz mi i nie do końca dobrze świadczy o Tobie jako badaczu, no chyba ze lubisz być tez męczony, co ci nie życzę, ale to już inna sprawa. Raczej medium to za mało, ale.....
Jak dla mnie filmik mistrzowski, doskonale i profesjonalnie przeprowadzone badania, montaż i muzyka też super, nic do zarzucenia Happy Mam nadzieje że będzie jeszcze więcej takich produkcji i jeszcze natraficie na coś naprawde super Happy

I jeszcze takie pytanie mam, ten miernik co tam mieliście, to był miernik radioaktywności czy co to było?
Miernik pola elektromagnetycznego Mruga2 Duch podczas manifestacji/ogólnym przebywaniu w danym miesjcu manipuluje tą energią, dzięki czemu wiemy że tu jest. Co do następnego filmu, tak jak wspominałem wcześniej, kręcony będzie w Krakowie Uśmiech Pozdrawiam!
Stron: 1 2