ParaMythology

Pełna wersja: Pochodzenie duchowe :)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
ustalono, że w ziemskie ciała wcielają się nie tylko "ziemniaki :P" - czyli dusze czysto ziemskiego pochodzenia.
ok. 85% dusz inkarnowanych na Ziemi ma pochodzenie czysto ewolucyjne
ok. 15% to różna zbieranina.
Dusza ma możliwość wcielania się nie tylko na planecie Ziemi, ale w całym Wszechświecie - i działa to w obie strony. Stąd nie wszystkie dusze mają ziemskie pochodzenie.
Typowym "Ziemniakom" jest najłatwiej, ponieważ ich dusza od samego początku wciela się na Ziemi, stąd też są to istoty najbardziej obyte (typowi obywatele, doskonale dostosowani do życia, często odnoszący ogromne sukcesy w sferze materialnej).

Dusze pochodzenia pozaziemskiego:
*Elfy:
- Leśne: wcielają się na Ziemi aby ratować planetę i zwierzęta. Ludzie którzy kochają przyrodę, życie na łonie natury, są lekko oderwani od ziemskiej rzeczywistości, często pełnią zawody związane z opieką nad przyrodą.
- Wysokiego Rodu: ich zainteresowania są czysto wewnętrzne.

Wszystkie elfy unikają ciężkiej, fizycznej pracy, mają skłonności do nałogów i używek - ponieważ ich wrażliwość nie zawsze radzi sobie z emocjami. Mają bardzo wysokie poczucie własnej wartości, bywają drażliwe gdy ktoś to narusza. Są postrzegane jako łagodne, ponieważ nie cechuje ich bezpośrednie chamstwo, brak kultury czy ogłady.
Z reguły są silnie przekonane o swojej racji i potrafią do niej dążyć.

* Anioły - wcielają się na Ziemi po to by pomagać innym, są uczynni, pomocni, nie potrafią brać, a wszystko co mają mogli by oddać drugiej osobie, są serdeczni i życzliwi, bardzo często żyją w niszczących związkach, ponieważ za wszelką cenę próbują pomóc drugiej osobie, wierząc w jej wewnętrzne dobro (np. niektóre żony alkoholików), przepełnia je miłość do innych. Świetnie sprawdzają się w roli zawodów wymagających powołania w niesieniu pomocy ludziom. Wolą poświęcić siebie niż skrzywdzić drugiego człowieka.

* Kosmici - równiez schodzą aby chronić Ziemię, poprzez obronę przed wojną nuklearną. Dążą do nieagresywnej polityki na świecie. Uwielbiają nowinki techniczne. Starają się działać jakby z ukrycia, gdyż podświadomie znają reakcję ludzi, gdyby okazało się skąd pochodzą. Ze wszystkich pozaziemskich dusz czują się na Ziemi najbardziej obco. Pomimo ogromnej życzliwości bardzo dystansują się od innych osób. Przeraża ich to czego nie pojmują - ludzkiej przemocy. Boją się nienawiści, agresji, zła. Bardzo często są mistrzami Reiki.

* Smoki - cechuje je przede wszystkim mądrość. Bywają przy tym bardzo naiwne. Są łatwe do zdominowania, lecz potrafią się zbuntować. Jeśli będzie mocno stłumiony może przejawiać samoagresję. Przywiązują mocną wagę do swojego ziemskiego życia.


* są jeszcze strzygi i demony - ale ze względu na ich brudną aurę, wolałabym ich nie opisywać - sami zapewne zdajecie sobie sprawę, że to ciemne typy.
Hmm to duża wyjaśnia, a jak można zidentyfikować pochodzenie swojej duszy? Hmm jednak chyba mam coś ze smoka, łatwo mnie zdominować ale mogę się zbuntować. Hehe oczywiście nie mam pewności, dlatego fajnie by było gdyby ktoś mógł to sprawdzić Uśmiech
Ciekawe, bo według tego co napisałaś moja dusza jest pochodzenia anielskiego. Do tego ciężko mi to przyznać, ale dokładnie CAŁY opis odnosi się idealnie do mnie.
A czemu ciężko mi się przyznać? Bo już sporo osób mi mówiło, że przypominam anioła i często jak się pojawiam słyszę "Witaj Aniołku!" Uśmiech

(Przepraszam za powtórzenia)
są osoby, które potrafią to wybadać - chociażby na podstawie zdjęcia. Ja do nich nie należę. Osobiście zostałam zdiagnozowana jako hybryda Anioła z Elfem - stąd może moje ciągotki do innych elfów - np. mojego męża Uśmiech

Znane przykłady:
anioły: członkowie zespołu ABBA, i (o zgrozo!) Pamela Anderson i Doda.
Smoki: Pedro Almodovar (?! nie wiem jak to się pisze).

Co do określenia to z jednej strony ważne jest to kim sami się czujecie, bo może to wskazywać na podświadomą pamięć - jednak może się też zdarzyć, że dusza przez poprzednie wcielenia musiała z różnych powodów ukrywać swoją tożsamość lub nawet podszywać się pod kogoś zupełnie innego - a wtedy z odczuciem lipa Sad
Prawdę mówiąc nie czuję się smokiem, tylko opis jego odpowiada...
Jak masz kogoś kto to może zrobić, ja Ci nawet moje zdjęcie wyślę... Uśmiech
Ja jestem typowy kosmita Mruga2 Cały opis tu się zgadza do mnie, wszystko pasuje Mruga2 No może oprócz tego że bym chronił Ziemię, bo ludzi to niespecjalnie lubię...
a ja to nie wiem, jakaś mieszanka smoka, anioła i kosmity i elfa haha, a więc chyba typowy człowiek, co?
zabawne opisy
To ja najbardziej pasuję do smoka. Jak powinien wyglądać smok, że tak się wyrażę? (Ależ to dziwnie zabrzmiało...) Opis pasuje do mnie najbardziej z tego wszystkiego, bo zgadza się raczej w 100 % (nie wiem tylko jak z tą mądrością, bo chyba nie ja powinnam to oceniać ^^). Chodzi o mądrość w sensie wiedzę wyuczoną czy bardziej inteligencję, doświadczenie..?
No i mam w sobie coś z Anioła, bo też baaardzo dużo mam z niego.
Jak powstają takie hybrydy, jeśli powstają? Dwie dusze wchodzą w jedno ciało czy coś? Uśmiech
ja się śmieję, że to hybryda - bo takiego czegoś nie ma. Jest jedna dusza, ma jedno pochodzenie, ale czasem poprzez liczne wcielenia, obcowanie z innymi nabiera częściowo czyichś cech. Dlatego można być np. smokiem, ale mieć wzorce karmiczne anioła.
A ja poproszę o opisy jeśli chodzi o strzygi i demony jeśli można oczywiście Mruga2
Stron: 1 2 3 4 5 6