ParaMythology

Pełna wersja: Co to za kamień?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam :3
chciałam się zapytać naszych wspaniałych forumowiczów, czyli Was kochani, czy nie możecie mi pomóc w zidentyfikowaniu tego maleństwa? Mam ten kamień od jakichś 3-4 lat i bardzo go lubię, dla mnie jest bardzo wyjątkowy Mruga2
Przepraszam za jakość zdjęć, starałam się, naprawdę!

[Obrazek: scaled.php?server=826&filename=dsc03283x...es=landing]
[Obrazek: dsc03287mz.jpg]

W rzeczywistości jest nieco jaśniejszy, taki... grafitowo-szafy z jaśniejszymi i ciemniejszymi pasmami.
Z góry dziękuję za pomoc :3
Turmalin
[Obrazek: 10256208264eb152182b53f.jpg],
Szafir naturalny lub korund
[Obrazek: 250_6379390444b5788a20c31c.jpg]
Jadeit.
[Obrazek: Jadeit-czarny-lezki-fasetowane-20-15mm.jpg]
Poszukaj informacji o kamieniach które wymieniłem i porównaj je z twoim.No i w grafice google poszukaj podobnych okazów żeby być pewną.
GAGAT

[Obrazek: gagat.jpg]


HEMATYT

[Obrazek: hematyt.gif]


OBSYDIAN

[Obrazek: obsydian%20blyszczacy%20duzy%202%20img_4270.jpg]

Nie wiem czy trafiłem w odpowiednie kamienie :P Możliwe, że to któryś z nich Mruga2 Jak znajdziesz już nazwę kamienia to warto zapoznać się z jego właściwościami Uśmiech
Właśnie dlatego Marcelo chcę się dowiedzieć co to za kamień Uśmiech
Jak już w wielu postach pisałam, że nic nie dzieje się bez przyczyny i fakt, że to właśnie ten kamień wybrałam też ma jakieś znaczenie Uśmiech
Tylko on jest taki... specyficzny, że póki co nie mogę go dopasować. Najbardziej mi pasuje do obsydianu śnieżnego. Nie jestem jednak pewna... Co o tym myślicie? Podobny?

[Obrazek: 9765-kamienie-jubilerskie-naturalne-obsy...34_327.jpg]

Bo na pewno nie jest to turmalin czarny ani żaden z wcześniej wymienionych.

Co do obsydianu ogólnie znalazłam takie właściwości, ale to już bardziej jako ciekawostka Mruga2

Właściwości ochronne obsydianu – ochrona przed zawiścią, „złym spojrzeniem” i przed pechem. Obsydian będzie chronił Ciebie, Twoją rodzinę, dom, firmę przed negatywnymi myślami innych ludzi, przed zawiścią i przed różnego rodzaju negatywnymi wibracjami – zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz (np. własne negatywne myśli, niechęć pracowników, niesnaski w rodzinie). Obsydian chroni przed pechem.

Ochrona dla Twojej rodziny, Twojego domu albo firmy – Ustaw kawałek skały obsydianowej, kulę obsydianową lub inną rzecz z obsydianu gdzieś w centrum swojego pokoju, domu lub firmy. Obsydian zapobiega „drenowaniu” energii przez innych ludzi, jest również kamieniem wspierającym rozwój duchowy.
Tyle, że w "Śnieżnym" przeważa kolor biały/szary i jest bardziej widoczny niż na twoim.Zatem to żaden z tych kamieni..Albo jakiś bardzo szczególny przypadek.No jeszcze tylko parę tysięcy minerałów do przeszukania Ci zostało i dowiesz się co to za okaz Mruga2
Kurcze, no niby fakt, to nie może być ten kamień...
Proszę, poszukajcie razem ze mną, Kochani! Uśmiech
Wierzę w pracę grupową!
Ciekawe co to jest.
Nie mam zbytnio czasu żeby poszukać ale może to pomoże http://webmineral.com
W Wojskowej Akademii Technicznej nasi zbudowali taki pierwszy na świecie laser do analizy składu pierwiastków w różnych materiałach, polski wynalazek Happy Może coś takiego by kupił i tym sprawdził co to za pioruństwo jest :P Ciekawe czy promieniuje :P
Mi to wygląda na jaspis czekoladowy sprawdź w internecieUśmiech
Nie wygląda mi na jaspis czekoladowy, jaspis jest za jasny. Moim zdaniem to jest czarny turmalin, ale pewność tylko na 90%. Taki kolor może być spowodowany słabym oszlifowaniem, bądź niską jakością kamienia.
Stron: 1 2