ParaMythology

Pełna wersja: Nowa Ziemia?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Nie wykluczam takiej możliwości.
o Ziemi 2.0. czytałam jakies 2 miesiące temu i oczywiście pierwsza moja reakcja to WOW, ZIEMIA 2, NA BANK SA TAM FORMY ŻYCIA Uśmiech
wierzę, że są
Skoro panują tam warunki do życia, musi tam coś być. Chociaż jakieś drobne bakterie, albo jakaś mało rozumna cywilizacja lub wysoko rozwinięta kultura, może nawet bardziej od naszej. Kto wie, dowiem się tego dopiero jak to zostanie dogłębnie zbadane.

s6s6s6s

Pewnie nasze pokolenie jeszcze tego nie doczeka.
Niestety jeszcze nie możemy być pewni że istnieją tam warunki do życia jakie znamy a znamy jedynie te na ziemi ( bynajmniej oficjalnie). Możliwe jest że na tej planecie w skład atmosfery nie wchodzi tlen , może nie ma wody, może ,może... Najgorsze jest to że nie mamy warunków technicznych żeby to sprawdzić. 600 lat świetlnych może wydawać się niewielką odległością we wszechświecie ale dla nas , małych ludzi może okazać się nie do pokonania. Jedno jest w tym dobre , mamy pewność że ziemia nie jest taka wyjątkowa jak się kiedyś wydawało.
no jak to Ziemia nie jest wyjątkowa? jak nie jest, jak jest ;>
600 lat świetlnych, kawał drogi...
Ziemia AJKA to tylko materia , związki chemiczne , pierwiastki których jest pełno w kosmosie . Wyjątkowa jesteś Ty , mogę się założyć że nawet gdybyśmy przeszukali wszystkie planety podobne do ziemi we wszystkich galaktykach (nie czepiać się światów równoległychUśmiech) to nie znaleźlibyśmy drugiej AJKI , składającej się z tych samych pierwiastków, związków chemicznych , identycznej świadomości , przeżyć, uczuć .
Ty się jej tak nie podlizuj abiklo1 Happy
Ale masz rację, chociaż z drugiej strony może, życie które się tam znajduje może przystosowało się do egzystowania bez tlenu czy wody, może wykorzystuje inne źródła by przeżyć. Może z uzyskanych pierwiastków chemicznych jakie pożera lub wdycha samo wytwarza w organizmie swoim coś podobnego do wody. Może to trochę głupio brzmi, ale nie wykluczam takiej opcji. Natura zawsze znajdzie jakiś sposób by ewoluować i przeżyć.
Asathor jesteś zwyczajnie zazdrosny że to nie Ty jesteś wyjątkowy Mruga2Zgodzę z Tobą że możliwe jest życie w całkowicie innych warunkach niż te ziemskie . Nawet na ziemi można znaleźć dziwadła typu szczep 121 czy GFAJ-1 . Niedawno wyliczyli ze na gwiazdę przypada średnio więcej niż jedna planeta a w Drodze Mlecznej mamy do 400 miliardów gwiazd . W poszukiwaniu życia trzeba kierować się jakimiś wytycznymi bo nie ma opcji żeby przyglądać się bliżej każdej planecie . Najbardziej obiecująco zapowiadają się super-ziemie i raczej nie szybko naukowcy zaczną szukać życia odmiennego od tego które znamy .
Raczej to kwestia techniczna ha!, ale jest jeden sposób by to sprawdzić, ale nie do końca racjonalny i konwencjonalny, ale da to sie załatwić taka wyprawę i może nawet by sie znalazły środki na taka podróż, tylko trzeba trochę ruszyć głową, ale to na pw ewentualnie, bo zaraz Marcelo, będzie krzywo patrzeć Mruga2 Marcel pewnie sie domyśla o co mi biega z tym Mruga2
Stron: 1 2 3