ParaMythology

Pełna wersja: Dżiny- uwięzione demony
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
A tak, w końcu nawet w bajkach bywają takie sytuacje - znikąd się nie wzięły. Twoja pierwsza myśl po przebudzeniu i bum! Masz życzenie, którego nie chciałeś. Ogólnie uważam, że takim istotom i w ogóle żadnym nie można ufać.
ale przecież musze wypowiedzieć życzenie żeby się spełniło sam enoch tak pisał wiec co ma tu czy ja sobie tak czy siak pomyśle, a jak moje życzenia bd dokładnie przemyślane i konkretne, tak że bd w nich wszystko określone to wtedy Dżin nie bd miał jak kręcić przy ich spełnianiu.
Jeśli ty go zmusisz do czegoś to on zmusi ciebie. choćby poprzez nagłośnienie twoich myśli by były słyszalne dla reszty świata. Kontakt z dżinami zawsze kończy się źle.

Życzenia nie mogą być rozbudowane. Muszą być proste bo im prostsze tym mniej możliwości ma dżin. Ale z drugiej strony ma też większe pole do zrozumienia życzenia i spełnienia go na swój sposób.
no to jak ma sobie spełniać moje życzenia jak chce to co to za dżin. a jak mu powiem że ma spełniać moje życzenia tak ja chce co to wtedy?
Zawsze jest inny punkt widzenia. To co ty chcesz się nie liczy w tym sensie. On spełnia to co powiesz i tyle. I nie myśli abstrakcyjnie. Jak powiesz w gniewie "oby cię szlag jasny trafił" to może zrobić różnie bo nie sprecyzowałeś.
no to skoro ma dżin ma spełniać życzenia i taką kiche odwalać to niech się w xxxx pocałuje :P a jakbym kazał mu coś zrobic np ukraść coś albo przynieść?



proszę unikaj wulgaryzmów, nawet jeśli są to nazwy części ciała // Evell
no to raczej by bylo Twoje zyczenie i chyba by to zrobil.
Dżin to uwięziony demon. Chyba logiczne jest że nie będzie się starał zrobić jak najlepiej dla swego pana tylko właśnie jak najgorzej.

To ukradnie... powiedzmy największej "grubej rybie" i na dodatek powiadomi wszystkie media i służby że to ty mu kazałeś ukraść. Zgoni na ciebie. Wtedy będzie prze^!#@ne.
Dżiny są sprytne.
Powiesz - "Chcę być bogaty" - możesz dostać spadek po kimś na kim Ci zależy.
"Chcę być nieśmiertelny" - nikt nie powiedział, że gdy stuknie Ci setka ciało nie będzie się rozkładać
"Chcę być wszystko wiedzący" - Mam wrażenie, że nieznośna będzie wiedza o pewnych niesmacznych sferach życia nawet rozmówcy, jego myślach i odczuć

"Uważaj czego sobie życzysz, bo może się to spełnić" - proste.
Z tym ostatnim... mózg nie przetworzy takiej ilości informacji. Człowiek zwariuje zanim zdoła zrozumieć choć ułamek Wiedzy. Zresztą to straszne wiedzieć wszystko. Nie ma już wtedy po co żyć.
Stron: 1 2 3 4 5