ParaMythology

Pełna wersja: Lucyfer- Pierwszy z Upadłych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
No ja też tak samo myślę. Wszytkie kłótnie, bijatyki, wojny to przecież nie działalność Lucyfera tylko ludzi, bo to z nim czy bez niego przecież i tak byłyby wojny, podboje, walka o nowe terytorium, o surowce, ropę i te inne sprawy.
Dokładnie opiszę to gdzie indziej.
Ogółem masz rację.
To, że został strącony tylko przez "wolę większej miłości" to tylko połowa prawdy, jeśli w ogóle połowa... Anioły chciały mieć tak dobrze jak ludzie, więc zstąpili z nieba pod dowództwem Lucyfera, aby uczyć ludzi magii, uwodzić ludzkie kobiety i rodzić dzieci - straszliwe dzieci. Przez te "dzieci" nastał potop. Radzę poczytać trochę apokryfów, starych ksiąg, dokumentacji z soborów itd. To, że teraz nie jest to święta księga nie oznacza, że kiedyś także była odsunięta Mruga2
To skoro twierdzisz że chciały mieć tak dobrze jak ludzie, znaczy że u nich chyba za dobrze nie było, bo ogólnie rzecz biorąc ludzie nie mają na Ziemi aż tak idealnie Happy

Tak mnie ostatnio zaciekawiło, że gdyby wszystkie Anioły znienawidziły ludzi i zstąpiły i próbowały nas wytępić, to gdyby wybuchła wojna między ludźmi i Aniołami to kto by wygrał, czy przy obecnej technologii zbrojnej jak broń jądrowa, myśliwce 5 generacji, nowoczesne rakiety, byśmy mieli jakiekolwiek szanse...
Hmm chyba Bóg by do tego nie do puścił? A czy w przypadku gdyby zstąpiły na ziemię w takim celu to czy by nie upadły? A gdyby upadły czy nie straciłyby swych mocy? I wtedy nie byłyby jak zwykli ludzie?
W tym czasie ludzie wyglądali jak małpy, za przeproszeniem.
Niektóre Anioły zazdrościły im Miłości Najwyższego. I też za to że On obdarzył ich czymś więcej niż oni mieli.
Upadłe anioły zakochały się w ludzkich kobietach gdy ludzie już się trochę rozwinęli.
Fakt- rodzili się giganci którzy byli bardzo brutalni. Ale Potop był z kilku przyczyn niż Nefilim.
Ludzie nauczeni przez anioły sztuk wojennych zaczęli się wyrzynać.
Łatwo jest zgonić na kogoś innego.
Bardzo dokładnie jest to opisane w księdze Henocha, w sensie to o czym mówi Enoch.
Jeżeli ktoś chce moją ją przesłać, mam ebooka.
Henoch, Enoch- mi się to z czymś kojarzy Happy
Ja poproszę.
Tez będę chętny co do Księgi Henocha
W takim razie poproszę na PW wasze e-maile i już lecę szukać tej księgi wśród miliona innych plików na moim komputerze Uśmiech
Stron: 1 2 3 4 5