ParaMythology

Pełna wersja: Lucyfer- Pierwszy z Upadłych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Takich parę ciekawostek :P

2 Piotr 1:19 "I mamy mocniejszą mowę prorocką, której pilnując jako świecy w ciemnem miejscu świecącej, dobrze czynicie, ażby dzień oświtnął, i jutrzenka (lucyfer) weszła w sercach waszych."

Do czwartego wieku, nie ma związku pomiędzy Lucyferem i diabłem

Antropozofia uznaje Lucyfera za brata Chrystusa, który był inspiratorem religii orientalnych, jak buddyzm i hinduizm. Reprezentuje on erotykę, literaturę, prostą technikę, idee poprawy ziemskiego świata, jak demokracja czy ekologizm. Jest demonem słabszym od Arymana.
Z tego co ja wyczytałem z 'biblinki o ''lucyferze-szatanie''(to to samo albo nie) to on jako pierwszy pokazał bogu swoją niezależność i nieposłuszeństwo doprowadził do grzechu ewy i adama przez co stracili życie.. Nie widze żadnych wzmianek w bibli o tym że lucyfer sie zbuntował bo też oczekiwał miłości od boga także co było motywem jego działania ? Nienawiść do ludzi ? Może tak może nie
(14.06.2012, 21:31)Bananello napisał(a): [ -> ]Z tego co ja wyczytałem z 'biblinki o ''lucyferze-szatanie''(to to samo albo nie) to on jako pierwszy pokazał bogu swoją niezależność i nieposłuszeństwo doprowadził do grzechu ewy i adama przez co stracili życie.. Nie widze żadnych wzmianek w bibli o tym że lucyfer sie zbuntował bo też oczekiwał miłości od boga także co było motywem jego działania ? Nienawiść do ludzi ? Może tak może nie

Sama biblia nie tłumaczy dużo chociaż nie ma w niej, że Lucyfer został zabity. Jedynie co można znaleźć to wzmianka o jego strąceniu. Należy też spojrzeć na inne twory takie jak apokryfy i mitologię hebrajską (nie wiem czemu to się nazywa mitologia, skoro jest częścią dzisiejszej religii).

Poza tym Lucyfer nienawidził ludzi za to, że Bóg nas pokochał bardziej niż anioły. Uważał, że są istotami doskonalszymi i lepszymi od rodzaju ludzkiego. Z zachowania Szatana możemy wywnioskować, że Anioły też miały i mają wolną wolę (co przez pewną część osób jest wykluczane).

Lucyfer nie widział tego, że Bóg również kocha anioły, bo kocha każdą ze swoich istot. Człowieka upodobnił sobie najbardziej co nie znaczy, że anioły były Mu obojętne. Także zastępy niebieskie chciały mieć dzieci itp. ale to już historie do przeanalizowania w odpowiednim temacie Mruga2
No i też trzeba spojrzeć za kurtynę trzech kropek [...] <---tak o ten znak mi chodzi :P
W bibli jest opisana ta sytuacja gdy anioły zaczęły zstępować na ziemie i współżyły z kobietami ale nie po to by mieć dzieci ale dlatego że ''widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie
za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały'' robili to co bóg uważał za coś hmm ''chorego'' dla własnej przyjemności co świadczy o ich samolubnych pragnieniach a nie o ich miłości do boga
Może po prostu Miłość jest takim uczuciem, że się pragnie i odczuwa zazdrość. Może taką ją Bóg stworzył i nikt na to nic nie poradzi. Może Anioły nią obdarowane, odczuwały to samo, koniec końców niektóre się zbuntowały.
może może wszystko jest możliwe ale skoro sie zbuntowały tzn że miały już w sobie jakieś 'złe' zachcianki a bóg skoro jest doskonały to niesądze żeby stworzył miłość z taką skazą Mruga2
Ale musiał stworzyć taką "skazę" skoro ktokolwiek był w stanie odczuć to, mieć taką myśl, pragnienie. Ja mam co prawda inną teorię jeśli chodzi o ogólnie ten temat ale się nie będę rozwodzić, bo nie czas i nie miejsca. Aczkolwiek mi się zdaje, że ktoś miłujący, łaskawy i wybaczający nie strąciłby nikogo. Trochę głupia sprawa "kochać tak mocno, że skasuje się na cierpienie" albo "być tak wybaczającym, że każdy musi być ukarany". Hmm...
Miłujący , Łaskawy xD To syn boży był łaskawy a nie ojciec (bo to on zrucał aniołki :p).
Ojciec był srogi i fundował nam potop ,plagi bo jak nie słuchasz to wpier....
Wszystko ma swoje powody tregcośtam. Dlaczego srogi ojciec zafundował potop ludzkości ? Bo była wypelniona złem zasady moralne upadały i bóg znalazł tylko jednego człowieka (prawego) któremu uratował życie.
A dlaczego ten okrutny ojciec zesłał plagi ? Nie na całą ziemie ale tylko na egipcjan ? bo faraon sprzeciwiał się jego woli bóg chciał go czegoś nauczyć. Myślisz że doszłoby do tego wszystkiego gdyby ludzie byli posłuszni ojcu ?
Stron: 1 2 3 4 5